Individualna psihoterapija

„Ono što me čini drukčijim, ono je što čini mene.“
A. A. Milne (Winnie the Pooh)

U radu s ljudima, nastojim svakom pristupiti individualno, s razumijevanjem i sa željom da olakšam osobi da dođe do željene promjene, ohrabrujući ga/ju svakim korakom kako bi mogao/mogla istraživati sebe i pronalaziti nove načine osjećanja, mišljenja i ponašanja.

Individualna psihoterapija je proces u kojem osoba zacjeljuje svoje rane, prihvaća sebe i odabire voditi život kakvog sad želi. To je proces koji započinje upoznavanjem klijenta i terapeuta, postavljanjem cilja terapije te stvaranjem odnosa povjerenja.

Kako bismo mogli ići dublje i kako bi terapija bila učinkovita, od iznimne je važnosti povjerenje i osjećaj povezanosti s terapeutom, zato je važno birati terapeuta koji nam paše. Klijentima preporučujem obično da se vidimo jedan ili dva puta prije nego zaključimo možemo li skupa raditi.

PUT PREMA I NA PSIHOTERAPIJI:

1. Prepoznajem problem s kojim se teško nosim trenutno ili želim raditi na boljem upoznavanju sebe, svojih obrazaca i neke stvari mijenjati kako bih kvalitetnije ispunio svoj život

2. Odlučujem se obratiti stručnoj osobi koja će biti uz mene dok istražujem kako to da mi je život posložen tako i što mogu učiniti da ga presložim, da mi sada služi i da u njemu više uživam

3. Dogovaram susret s terapeutom te na prvom susretu, ukoliko će biti potrebe i kasnije, pitam ono što me zanima (što je transkacijska analiza, kako terapija izgleda, što je u redu izreći/pitati – terapijska soba je prostor u kojem možete pitati sve, ali ujedno možete i šutjeti ukoliko je to ono što Vam treba).

4. Prvih par susreta je rezervirano za upoznavanje terapeuta i klijenta s naglaskom na upoznavanje klijenta (kako to da je tu, što želi postići, kako će znati da je postigao cilj, što ga je vodilo ka ovom). Važno je spomenuti kako se terapija ne zasniva isključivo na promatranju Vašeg djetinjstva, iako je moguće da ćemo govoriti o obrascima koje sad imate, a koji imaju svoje korijene u djetinjstvu. Isto tako, terapija je mjesto na kojem ste slobodni pričati o onom što želite i kad to želite. Terapeut prati Vas.

5. Kad govorimo o učestalosti odnosno o broju susreta koje bismo eventualno „trebali“ imati, neki uobičajen ritam je jednom tjedno, posebice u početnoj fazi, no i to je podložno prilagodbi, ovisno o potrebama klijenta. Što se tiče samog broja susreta, to je vrlo individualno obzirom da svatko od nas ima neku svoju priču, no smatra se da je nekih 10 susreta potrebno kako bismo vidjeli promjenu na razini ponašanja, dok je za neke dublje uvide potrebno više od 10 susreta.

6. Terapija završava u trenutku kad klijent osvijesti da je postigao svoj cilj i zapravo se najčešće ne radi o trenutku već se taj rastanak možemo događati i nekoliko seansi. Isto tako, nakon što ste postigli željeni cilj, uvijek je moguće postaviti novi cilj i raditi na njemu.

Psihoterapija se provodi uživo na adresi Savarska ulica 19, u Zadru ili online putem Zoom-a.

Trajanje i cijena terapije su istovjetne. Link za Zoom šaljem najkasnije par sati prije našeg susreta. Za online terapiju, važno je da ste sami u sobi, da imate svoj mir i privatnost, da dobru internetsku vezu, da imate kameru i mikrofon, slušalice možete, ali nije obvezno.

Individualna terapija traje 50 minuta i košta 50 eura do 31.12.2024. Od 1.1.2025. vrijedi novi cjenik te će individualna terapija iznositi 60 eura.

50 € (do 31.12.2024.)

Individualna psihoterapija

Psihoterapija je put prema zacjeljivanju, prihvaćanju sebe i stvaranju života kakvog sada želite živjeti.

Neki od razloga zašto se ljudi odlučuju na psihoterapiju

  • Ne razumiješ svoje ponašanje.
  • Ponekad povrjeđuješ drage ljude nenamjerno.
  • Ljutiš se na male stvari.
  • Teško se nosiš kritikom, ali sebi ju vrlo lako i često upućuješ.
  • Želiš biti u odnosu, a kao da ne znaš kako da se to ostvari ili imaš problem kako ostati u odnosu.
  • Teško se nosiš gubitkom bliske osobe, bilo da se radi o smrti ili prekidu kontakta, gubitku zdravlja, gubitku posla, ljepših sretnijih vremena, neostvarene, zamišljene budućnosti (nemogućnost da postaneš roditelj, da radiš neki određeni posao, da živiš život o kojem si maštao/la..).
  • Čini ti se da se mislima vrtiš u krug. Imaš neke želje, ali ti se one čine dalekima ili kao da ti to nikad nećeš moći.
  • Često se uspoređuješ s drugima i to ti nosi nemir.
  • Čini ti se da si u krivoj vezi, a ne znaš možeš li je završiti i što dalje nakon prekida.
  • Bojiš se smrti, bojiš se starenja, bojiš se bolesti.
  • Trenutno ti je u životu teško zbog nekog teškog perioda – prilagodbe na neku novu situaciju (nova veza, brak, posao, dijete, preseljenje, bolest, gubitak i trebaš podršku.
  • Svi tvoji prijatelji su u braku, vezama, imaju djecu, a ti ne.
  • Osjećaš kako puno toga moraš, a malo toga zapravo želiš.
  • Razmišljaš o smislu života.
  • Pitaš se je li ljubav uvijek boli.
  • Čini se kao da ti je teško financijski se posložiti.
  • Netko te je povrijedio fizički, seksualno ili emocionalno.
  • Čini se kao da te nitko ne čuje.
  • Želiš biti viđen/a.
  • Imaš potrebu samo nekom ispričati svoju priču, a da te se čuje.